Bir 04, 2016 Autorius: 4 URBAN SOUL
10 prancūziško dekoro patarimų

Prancūziški interjerai visuomet pasižymi švelniu rafinuotumu, kuris, rodos, išgaunamas be ypatingų pastangų. Paryžiečių namai gali pasirodyti  prašmatnūs, tačiau jie taip pat pasižymi dideliu jaukumo pojūčiu. Tai klasikinio stiliaus interjerai su modernaus dizaino prieskoniu. O kaipgi prancūzės pasiekia šį aukso vidurį, derindamos skirtingus stilius ir skirtingų periodų detales?

 

Constance Gennari, tinklalapio apie prancūzų namus The Socialite Family autorė, aplankiusi šimtus reikliausių namų, pasidalino dešimt patarimų, kaip dekoruoti namus paryžietiškai.

 

  1. Priimkite netobulumus.

 

1

 

Nuotrauka: Louise Desrosiers for Milk Magazine

 

Pasak Gennari, pagrindinis skirtumas tarp prancūziško ir JAV namų dekoro – amerikiečiai yra didesni perfekcionistai. Prancūzai labai vertina iš šeimos paveldėtus baldus, nepaisant to, kad jie gali pasitaikyti ir šiek tiek apgadinti: prancūzai per daug nesikremta, jei odinis kėdės apmušalas yra dėmėtas, o kietmedžio grindys truputį kreivos. To rezultatas: namai, kuriuose tvyro gyvenimo, o ne tobulumo jausmas.

 

2. Išmokite sujungti skirtingus stilius.

 

2

 

Nuotrauka: Louis Laplace

 

Prancūzams patinka derinti vintažinius ir šiuolaikinius baldus. Dizaineriai gali net nesudvejoję  prie modernios kėdės pastatyti XVIII a. komodą ar prie itin modernaus šviestuvo parinkti ornamentais margintą foną. Svarbiausia atrasti dinamišką atsvarą, kuri egzistuoja tarp skirtingų dizaino laikotarpių ir stilių.

 

3. Būkite drąsūs.

 

3

 

Nuotrauka: Louis Laplace

 

Pasak Gennari, prancūziško dekoro paslaptys yra trys: žinojimas, jog tobulybė neegzistuoja, mokėjimas derinti skirtingus stilius ir drąsa priimant sprendimus. Per daug nesijaudinkite dėl to, kaip detalės derės tarpusavyje: jei jų proporcijos atitinka viena kitą ir tos detalės jums iš tiesų yra brangios, retkarčiais tik suklysdami rasite savo namų asmeninį stilių.

 

4. Remkitės savo asmenine istorija.

 

4

 

„Mano stilius stipriai siejasi su edukacija“, – sako Gennari. – „Mano tėtis kilęs iš Milano, o mama – iš Paryžiaus. Būtent ji turėjo didelę empire stiliaus kolekciją bei daug XVIII a. baldų. Savo vaikystę praleidau Les Puces, kur mama derėdavosi su pardavėjais. Būtent iš ten kilusi mano stiliaus nuojauta.

 

Dekoruodami namus, nepamirškite jūsų šeimos detalių – galbūt jūsų artimieji išsaugojo XX a. vidurio kolekciją ar seną kilimą. Tokių detalių įpynimas į interjerą jūsų namams atneš istorijos pojūtį.

 

5. Mokykitės.

 

5

 

Nuotrauka: Jonas Ingerstedt for Kinfolk

 

Jei jums patinka kuris nors stilius, pasidomėkite jo istorija bei tuo metu kūrusiais dizaineriais. „Man patinka Gino Sarfatti šviestuvai, Osvaldo Borsani kėdės, Pierre Paulin stalai, Alain Richard šviestuvai,” – sako Gennari. Jei šie vardai jums nauji, tai galėtų būti puiki pradžia.

 

6. Derinkite formalų ir neformalų stilius.

 

6

 

Nuotrauka: Septembre Architecture

 

Jei reikėtų rinktis tarp formalaus ir neformalaus stiliaus, Gennari spontaniškai atsako: „Viduriukas!“. Svarbu rasti tinkamą erdvės pusiausvyrą, kuri, kai reikia, būtų formali, bet joje vis dar galėtumėte mėgautis kasdieniais dalykais, pernelyg nebijodami dėl dėmių ar įbrėžimų.

 

7. Priimkite prieštaravimus.

 

7

 

Nuotrauka: Louis Laplace

 

Gennari tiki, jog būtent priešingų dalykų derinimas charakterizuoja prancūzišką interjero dizainą ir drąsina to nebijoti. Detalės, kurios iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesuderinamos, dažniausiai sukuria pačius žavingiausius ir įdomiausius interjerus.

 

8. Laikykitės savo sukurtų taisyklių.

 

8

 

Nuotrauka: Alex Profit for Marie-Claire Maison

 

Tradicinių dizaino taisyklių šalininkai tikriausiai patartų nenaudoti skirtingų dydžių veidrodžių kabinant juos skirtingame aukštyje, taip pat stengtųsi atkalbėti nuo kailio detalių vonioje, tačiau Gennari pataria susikurti savas taisykles. Namus dekoruokite taip, kaip priimtina jums. Skirtumas tarp dizaino tendencijų ir asmeninio stiliaus dizaine vyrauja lygiai taip pat, kaip tarp mados ir stiliaus pojūčio.

 

9. Neišmeskite senų detalių.

 

9

 

Nuotrauka: A+B Kasha

 

Jei reikėtų rinktis seną ar naują detalę, Gennari teigia, jog pasirinktų seną. Ji siūlo laikytis senos vestuvių tradicijos: kai kas seno, kai kas naujo, kai kas skolinto, kai kas mėlyno. „Prancūziška mėlyna“ sakoma ne šiaip sau.

 

10. Nebūkite mono-maniakai.

 

10

 

Nuotrauka: Jonas Ingerstedt for Kinfolk

 

Viena iš didžiausių klaidų, norint sukurti Prancūzijos dvasia kvepiančius namus, yra obsesinis vienos spalvos ar vieno interjero dizaino stiliaus pasirinkimas. Nebijokite į savo namus įnešti šiek tiek eklektikos.

 

via mydomaine by Gabrielle Savoie

Save

Komentarai (0)