Gru 01, 2015 Autorius: 4 URBAN SOUL
Įkvėpti britų istorijos

Žurnalas „Namas ir Aš“, 2015 m. lapkritis

Parengė > Sigita Venckutė

 

Fotografijos > gamintojų

 

Dieną šie skulptūriškos formos šviestuvai užpildo erdvę kaip originalus akcentas, o vakare sukuria dramatišką šešėlių ir linijų žaismą. Šiltos šviesos atspindžiai sklinda iš kaulinio porceliano gaubto, primenančio daugiabriaunį kristalą – nepriekaištinga jo forma išgaunama naudojant sudėtingus ir imlius rankų darbo reikalaujančius gamybos procesus. Tokia yra Londono dizaino festivalio metu pristatyta kompanijos „Original BTC“ nauja šviestuvų kolekcija, pelniusi Anglijos Karalienės apdovanojimą.

Elegantišką gaubtą vainikuojantis tiesus metalinis laikiklis arba juoda medvilne dekoruotas laidas suteikia jam modernumo įvaizdį. Iki šiol tai didžiausia ir ambicingiausia, net 50 – ies pakabinamų, sieninių, stalinių ir kitų daugiabriaunių kolekcija, įgyvendinta britų kompanijos „Original BTC“.

,,Mano tikslas buvo sukurti ir pagaminti šviestuvus, kurie skleistų jaukių namų šviesą ir lengvai bei patogiai pritaptų interjeruose ir ateityje“, Peter Bowles.

 

Pagaminti Anglijoje

Kokybė, dėmesys detalėms ir meistriškas medžiagų derinimas neatskiriami „Original BTC“ šviestuvų bruožai. Jie kuriami, pasitelkiant aukščiausios kokybės medžiagas bei plečiant jų pritaikymo galimybes, taip suvienijant idėją ir formą. Nuo seniausių iki moderniųjų technologijų, visi šviestuvai yra išskirtinai rankų darbo ir gaminami tik Jungtinėje Karalystėje, kur šie unikalūs šviestuvai gaminami iš kaulinio porceliano, rinktinio aliuminio, vario, žalvario, geležies ir stiklo. Medvilne dekoruoti laidai, glotnūs chromuoti elementai ir kontrastingi spalvoti gaubtai nulemia „Original BTC“, „Davey Lighting“ ir „Beadlight“ produktų išskirtinumą ir populiarumą Europoje bei už jos ribų.

1990 m. Oksforde įsteigta įmonė „Original BTC“ pradėjo kurti ir gaminti šviestuvus pagal užsakymą ir tiekti juos vietinėms rinkoms. Prabėgus 25 metams, ji pavirto į „The Original BTC Group“, kuri prisijungė dar du prekės ženklus – šviestuvų laivams gamintoją „Davey Lighting“ ir LED apšvietimo gamintoją „Beadlight“ bei atidarė salonus Londone ir Paryžiuje. Nuo 2012 m. „Original BTC“ valdo kompanijos įkūrėjas, dizaineris Peter Bowles kartu su sūnumi Charlie Bowles.

 

Laikantis tradicijų

Įkvėptas vidurio vakarų Anglijoje miesto Stoko prie Tento turtingos industrinės istorijos ir gilių kaulinio porceliano apdirbimo tradicijų, Peter Bowles užsibrėžė tikslą sukurti šviestuvus iš kaulinio porceliano pagal vietinių meistrų tradicijas. ,,Mano tikslas buvo sukurti ir pagaminti šviestuvus, kurie skleistų jaukių namų šviesą ir lengvai bei patogiai derėtų interjeruose dar daugelį metų į priekį“, prisimena Peter Bowles.

Įgūdžių ir intensyvaus darbo reikalaujantis gaminimo procesas prasideda tuomet, kai į fabriką ant padėklų atgabenamas neapdirbtas molis. Jis sumaišomas su vandeniu, sukuriama molio suspensija, kuri supilama į formas. Vėliau formos yra pašalinamos, kempinėle nutrinami nelygumai ir molis paliekamas pernakt sustingti. Tuomet šviestuvo dalys yra pirmąkart kaitinamos ir dar kartą nušveičiamos. Galiausiai jos panardinamos į glazūrą ir įkaitinamos iki spindesio natūraliam, baltam paviršiui išgauti.

 

Originali forma

Būtent išskirtinio dizaino gaubtas šiandien yra „Original BTC“ gyvavimo šaltinis, atnešęs sėkmę daugybei pamėgto dizaino produktų, tokių kaip kaip „Hector“, „Drop“, „Pembridge“ ir „Cosmo“ bei naujausiems šviestuvų modeliams – „Hatton“, „Fin“ ir „Cranton“.

,,Nuo dizaino sukūrimo ir šviestuvo formavimo iki sudėtingo gaubtų gamybos proceso mes išnaudojame visas kaulinio porceliano galimybes tiek dydžio, tiek formos atžvilgiu. Tai milžiniškas visų mūsų pasiekimas, didžiuojamės techniškai nepriekaištinga britų gamyba“, – teigia P. Bowles.

Taip pat sėkmingai naudodami stiklą, medį bei metalą „Original BTC“ pristato gausybę naujų stalinių, sieninių ir grindų šviestuvų modelių. Vieni iš jų – šviestuvai „Chester“ pagaminti iš glotnaus vario su juodai dekoruotu laidu.

„Original BTC“, „Davey Lighting“ ir „Beadlight“kiekviena siūlo skirtingus ir unikalius šviestuvus, tačiau visi jie įkvėpti britų istorijos, industrializacijos laikotarpio, išlieka šiuolaikiški ir madingi dėl savo inovatyvaus dizaino.

Komentarai (0)

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti *